NAV sajtóközlemény, folyamatosan frissülő aktualitások

Még három hétig kérhető pótlékmentes részletfizetés a gépjárműadóra
Azok a magánszemélyek, akik eddig még nem rendezték a gépjárműadót, és egy összegben nem tudják azt megfizetni, június 30-ig kérhetik az automatikus 5 havi pótlékmentes részletfizetést, amely néhány perc alatt igényelhető.
Népszerű az EU legegyszerűbb részletfizetési kedvezménye. Eddig összesen már mintegy 35 ezer részletfizetési kérelem érkezett a NAV-hoz, 1,2 milliárd forint összegű gépjárműadóra. Aki még nem rendezte gépjárműadóját, és részletekben szeretné megfizetni, nem érdemes halogatnia, mert csak a június 30-ig benyújtott kérelmek teljesíthetők.
A maximum 5 havi pótlékmentes részletet, a hivatal mobilalkalmazásában érdemes kérni. Mindezt igazolja a statisztika is, hiszen az eddig beérkezett 35 ezer részletfizetésből több mint 29 ezret a NAV-Mobil alkalmazásában kértek.
A NAV-Mobilon benyújtott kérelmeket automatikusan – emberi közbeavatkozás nélkül – bírálja el a NAV, így az applikációban percek alatt megjelennek az engedélyezett részletfizetés adatai. A döntést tartalmazó határozatot jellemzően még aznap kézbesíti a NAV az ügyfél tárhelyére. A NAV-Mobil – push üzenetben – figyelmeztet a részletfizetés előtti napon, hogy másnap esedékes a fizetés, amit a legkönnyebben az adóhivatal applikációjában lehet rendezni.
A gépjárműadóra automatikusan járó öthavi pótlékmentes részletfizetést magánszemélyek és egyéni vállalkozók vehetik igénybe. A likviditási problémával küzdő gazdálkodók fizetési könnyítést kérhetnek.
A kérelem benyújtható még az AUTRESZ-nyomtatványon is, ennek részletei a 30.2. számú információs füzetben olvashatók.
A NAV-Mobil a Google Play és App Store alkalmazásáruházakból tölthető le, és azon túl, hogy itt lehet a legegyszerűbben megfizetni a gépjárműadót, illetve ha szükséges, kérni az öthavi automatikusan járó részletfizetést, ellenőrizhető az adószámla, lekérdezhetők a foglalkoztatási adatok, és sok más hasznos információ, kalkulátor, adatbázis is elérhető.
A gépjárműadó átutalással is befizethető a 10032000-01079160 számú, NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlára. Ilyenkor átutaláskor az adószámot vagy az adóazonosító jelet kell feltüntetni a közlemény rovatban, nem a rendszámot!
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Ma éjfélkor jár le a céges bevallások határideje
Június 2. fontos határidő többszázezer adózónak: eddig kell bevallani a társasági adót (tao), a kisvállalati adót (kiva), az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat, valamint a helyi iparűzési adót (hipa) is. Érdemes határidőben benyújtani a bevallásokat, mert a mulasztás akár egymillió forintos bírságot is maga után vonhat.
Június 2-ig kell benyújtaniuk a cégeknek a tao-, kiva-, valamint a hipabevallásaikat. Utóbbit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benyújtás után automatikusan továbbítja az illetékes önkormányzat(ok)nak.
Idéntől az élelmiszerlánc-felügyeleti díjról szóló bevallást is a NAV-hoz kell benyújtani, ugyanúgy június 2-ig. Az erről szóló bevallást az ELMDIJ-űrlapon, legegyszerűbben elektronikusan, az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) lehet megtenni. A benyújtást támogató technikai segédlet az ELMDIJ - Nemzeti Adó- és Vámhivatal oldalon elérhető.
A NAV segít: Nemcsak az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásra kötelezetteknek küldött figyelemfelhívó levelet, hanem azoknak is, akik tavaly nem, vagy késve adták be tao-bevallásukat. Az értesítések célja az, hogy a vállalkozások elkerüljék a komolyabb következményeket. Az a cég ugyanis, amelyik késve vagy egyáltalán nem nyújtja be bevallását, annak a NAV akár egymillió forintos mulasztási bírságot is kiszabhat.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
A NAV segít: értesíti az érintett vállalkozásokat az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásról
Mintegy 70 ezer vállalkozástól várja a NAV az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallást, melynek a június 2-ai határidejére hívja fel az adóhivatal az érintettek figyelmét. A cél az, hogy az adózók elkerüljék a súlyosabb szankciókat.
Az élelmiszerlánc-felügyelet alá tartozó tevékenységet végző adózóknak 2012 óta élelmiszerlánc-felügyeleti díjat kell fizetniük. Azok az adózók, akik ilyen tevékenységet végeznek, és van érvényes FELIR-számuk, idén június 2-ig be kell nyújtaniuk az ELMDIJ-bevallást.
Ez az első év, amikor a bevallást is a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) kell benyújtani. A NAV nemcsak figyelemfelhívó levéllel segít az érintetteknek, hanem azzal is, hogy a lehető legegyszerűbb bevalláskészítési módot biztosítja. Az ELMDIJ-bevallást ugyanis elektronikusan, az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) lehet megtenni. Akinek mégis segítségre van szüksége, annak érdemes felkeresnie a NAV honlapját, ahol elérhető a bevallás benyújtását támogató technikai segédlet. A hivatal szakemberei telefonon a NAV Infóvonalán, a 1819-en (külföldről +36 (1) 461-1819), illetve személyesen az ügyfélszolgálatokon is segítenek.
Június 2-ig nemcsak az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat kell bevallani, hanem a társasági adót, a kisvállalati adót, valamint a helyi iparűzési adót is. Érdemes határidőben teljesíteni a bevallási kötelezettséget, mert akár egymillió forintos mulasztási bírsággal is számolhat az a cég, amelyik késve nyújtja be a bevallását.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Cipősdobozból fizette ki a 65 milliós büntetést
Több mint 150 ezer pár cipőt talált a NAV egy budapesti raktárban. A számos szabálytalanság mellett kiderült az is, hogy már a szállítással is gondok voltak, a lábbeliket ugyanis „elfelejtették” bejelenteni a közúti árufuvarozás ellenőrzését biztosító EKÁER-rendszerben. A mulasztási bírság biztosítására hatvanezer pár cipőt lefoglaltak a végrehajtók. A vállalkozás néhány órán belül, két cipősdobozból előhúzott 65 millió forintot, és kifizette a tartozást.
A NAV Kelet-budapesti Adó-és Vámigazgatóságának revizorai egy ellenőrzési akcióban jutottak el egy 630 nm-es raktárba, amelyben 150-180 ezer pár lábbelit találtak. Az ellenőrzött cég a helyszínen nem tudta igazolni a tulajdonjogát, ezért a NAV hatósági felügyelet alá vonta a cipőket.
Az adóhatóság eljárást indított. A cég végül igazolta az áruk feletti rendelkezési jogát, de a revizorok több adóügyi jogsértést is feltártak. A cég már a szállításnál hibázott: számos esetben fuvarozott kockázatos termékeket úgy, hogy ezeket a szállításokat nem jelentette be az erre szolgáló elektronikus rendszerben, az EKÁER-ben. Az összegyűjtött adatok alapján a NAV tetemes mulasztási bírságot állapított meg. A NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóság végrehajtói a bírság megfizetésének biztosítására 60 ezer pár cipőt foglaltak le, összesen 60 millió forint értékben.
A foglalás után pár órával az adózó telefonon értesítette a végrehajtókat, hogy rendezni szeretné a hátralékát. Megjelent a NAV épületében és két cipősdobozból kifizette a valószínűsített mulasztási bírság teljes összegét, 65 millió 453 ezer forintot.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Százezrektől vár még bevallást a NAV
Több százezer adózónak, a cégek mintegy 70 százalékának kell még számot adnia különböző adókötelezettségeiről. Június 2-ig kell bevallani a társasági adót (tao), a kisvállalati adót (kiva), az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat, valamint a helyi iparűzési adót (hipa). De hétfő éjfélig határidős a beszámoló közzététele is.
Megindultak a céges bevallások a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV), de sokaknak van még teendőjük. Június 2-ig 400 ezer taobevallást és 100 ezer kivabevallást vár a hivatal. Ezek mintegy 30 százaléka már beérkezett. Ugyaneddig az időpontig kell letétbe helyezni és közzétenni a számviteli beszámolókat is: ez utóbbit elektronikusan, az Igazságügyi Minisztérium honlapjáról elérhető Online Beszámoló és Űrlapkitöltő Rendszerben (OBR) lehet megtenni.
A hipabevallás a NAV-hoz elektronikusan benyújtható, azt a hivatal automatikusan továbbítja az illetékes önkormányzat(ok)nak. Eddig 375 ezer hipabevallás érkezett.
Ez az első év, amikor az élelmiszerlánc-felügyeleti díjról szóló bevallást is a NAV-hoz kell benyújtani. Ezt az ELMDIJ-űrlapon, legegyszerűbben elektronikusan, az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) lehet megtenni, amelyből csaknem 19 ezer már beérkezett. A bevallás benyújtását támogató technikai segédlet az ELMDIJ - Nemzeti Adó- és Vámhivatal oldalon elérhető.
Az a cég, amelyik késve nyújtja be bevallását, annak a NAV akár egymillió forintos mulasztási bírságot is kiszabhat. Az a cég pedig, amelyik a beszámoló közzétételét „felejti el”, még többet kockáztat: első körben 200 ezer forint mulasztási bírságot, ha viszont a közzétételről a második felszólításra sem gondoskodik, a NAV törli az adószámát.
A NAV segít abban is, hogy cégek idén elkerüljék a súlyos szankciókat. A hivatal ugyanis 65 ezer olyan vállalkozás figyelmét hívta fel a határidő fontosságára, amelyek tavaly a határidőt túllépve, késve nyújtották be társaságiadó-bevallásukat. Az érintettek a héten már mind megkapták az erről szóló elektronikus levelet.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Megéri segíteni a NAV-nak a végrehajtásban
Egy végrehajtási eljárásban érintett cég nem nézte tétlenül, hogy a NAV elárverezi a lefoglalt lakókocsiját, inkább saját maga keresett vevőt a járműre. Ezzel a lépéssel jó eséllyel magasabb vételárat ért el annál, mint amit a licitálók kínáltak volna.
A NAV Hajdú-Bihar Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai lefoglalták egy többmilliós tartozást felhalmozó cég lakókocsiját. Mivel a társaság nem rendezte tartozását, a NAV végrehajtói értesítették az adóst, hogy a lakókocsit árverés céljából elszállíttatják. Azt is elmondták, hogy árverésen kívül, de árverési vétel hatályával is értékesíteni lehet a lakókocsit az adós által megnevezett vevőnek.
Ebben az esetben az értékesítés kizárólag a becsértéken történhet, míg, ha árverésre bocsátják, a kiindulási ár a becsérték 50 százaléka. Ilyenkor a végleges vételár a licitálóktól függ, és a becsérték összegénél lényegesen alacsonyabb is lehet.
Az adós nem bízta a véletlenre a lakókocsi értékesítését, saját maga adott fel hirdetést és keresett vevőt az ingóságra. Az egyeztetett időpontban az adós cég ügyvezetője és a vevő is megjelentek a NAV hivatali helyiségében, és lebonyolították az árverésen kívüli vételt.
Az ingóság értékesítésével, illetve a cég néhány nappal korábban teljesített befizetésével a teljes tartozás megtérült.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
A magánszemélyek után a cégek következnek
Idén mintegy 400 ezer adózótól várja a NAV a társasági adó (tao), illetve további majd 100 ezer társaságtól a kisvállalati adó (kiva) bevallást. Akár egymillió forintos mulasztási bírságot kockáztat az a cég, amelyik nem teljesíti kötelezettségét határidőben, vagyis június 2-áig. Aki pedig a számviteli beszámoló letétbe helyezését és közzétételét mulasztja el, az adószámát is elveszítheti. A NAV segít: idén is emlékezteti a notórius későket és mulasztókat a határidőre.
Június 2-ig kell benyújtaniuk a cégeknek a tao-, valamint a kivabevallásaikat. Ettől a két adózói körtől most félmillió bevallást vár a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Ugyaneddig az időpontig kell az adót megfizetni, továbbá letétbe helyezni és közzé tenni a számviteli beszámolókat is: ez utóbbit elektronikusan, az Igazságügyi Minisztérium honlapjáról elérhető Online Beszámoló és Űrlapkitöltő Rendszerben (OBR) lehet megtenni.
Az a cég, amelyik késve vagy egyáltalán nem nyújtja be bevallását, annak a NAV akár egymillió forintos mulasztási bírságot is kiszabhat. Az a cég pedig, amelyik a beszámoló közzétételét „felejti el”, még többet kockáztat: 200 ezer forint mulasztási bírságot első körben, de ha a közzétételről a második felszólításra sem gondoskodik, a NAV törli az adószámát.
A NAV – nyilvántartása adatai alapján – idén is értesítette a bevallást vagy közzétételt korábban elmulasztókat: emlékeztető levelet kaptak a határidő lejárta előtt azok, akik tavaly nem, vagy késve adták be bevallásukat, hogy idén elkerüljék a komolyabb következményeket.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Brutális majális
Több mint 24 milliárd forint értékű illegális füstölnivalóra tették rá a kezüket a pénzügyőrök május elején a NAV történetének legeredményesebb akciósorozatában. A 41 helyszínen, összehangoltan végzett rajtaütés során 156 tonna dohányt, több mint 1 millió doboz, forgalomra kész hamis cigarettát, cigarettagyártó gépsorokat és 2000 raklapnál is több alapanyagot foglalt le a hatóság.
Minden idők legjelentősebb hazai jövedéki bűncselekményét leplezték le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói több hónapos felderítő munkát követően. Az akció során teherautószám találtak törvénytelen dohányterméket, gyártáshoz szükséges gépeket, alapanyagokat, és egy külföldi bűnszervezet több tagját is elfogták a pénzügyőrök.
A NAV három nyomozó szerve egyesítette kapacitását a grandiózus műveletben: a Bűnügyi Főigazgatóság Központi Nyomozó Főosztályán, illetve az Észak- alföldi-, valamint az Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságokon indultak korábban büntetőeljárások az illegális cigarettagyártás, valamint adózás alól elvont dohánytermékek kereskedelmének felderítése céljából.
Az eljárások során kiderült, hogy a szálak egy konspiráltan működő, főként moldáv–román állampolgárokból álló szervezett elkövetői csoportnál futottak össze. A gyanúsítottak a nyomozás adatai szerint külföldről szerezték be a dohányt, az alapanyagokat és a cigarettagyártó gépsorokat. A hamis cigarettát illegális üzemekben állították elő, ahol ukrán munkásokkal dolgoztattak. A hamisítók a szállítások során külföldi rendszámú, körülbelül félszáz tehergépkocsi-szerelvényt használtak, a járműszerelvényeket trükkös, pörgethető rendszámtáblákkal vagy hamis rendszámokkal szerelték fel, amelyeket naponta akár többször is lecserélték. A rakott kamionok jellemzően éjszaka mozogtak, azokat úgynevezett előfutó (figyelő) autók vezették fel, hogy az esetleges közúti ellenőrzésekről, a hatósági jelenlétről értesíthessék a teherflottát.
Az illegális tevékenységre: előkészítésre, gyártásra, csomagolásra használt ingatlanokat és azok környékét kamerákkal figyelték, az egyik épületben speciális kamera-vezérlőhelyiséget is kialakítottak, ahonnan több monitoron kontrollálták az idegenek mozgását. Kommunikációjukat titkosított csatornákon keresztül bonyolították, mobil wifi routereken keresztül. Modern, haditechnikai eszközöknek minősülő, rádiójel-zavaró és -detektáló készülékeket használtak, amelyek birtokban tartása önmagában is bűncselekmény – ezekkel az eszközökkel egyértelműen a nyomozó hatóság technikai berendezéseit figyelték, illetve blokkolták.
Az összehangolt bűnügyi akciósorozatban, az ország hat megyéjében, összesen 316 nyomozó, járőr és a MERKUR bevetési egység működött közre. Kiderült, hogy egy székesfehérvári helyszínen az elkövetők egy ipari méretű illegális cigarettagyár termelőkapacitásának áthelyezését megkezdték, a nyomozók ekkor döntöttek az akció megindításáról. Az akció idején a gyárban hárman voltak, akiket a helyszínen elfogtak.
A kutatások során lefoglaltak három komplett cigarettagyártó gépsort, két további gépsorrészt, egy dohánygőzölésre, fermentálásra, feldolgozásra használatos berendezést, továbbá a gyártáshoz szükséges további eszközöket, dohányszárító gépeket, szállítószalagokat, ipari generátorokat, targoncákat, a gyártási selejt elégetésére szolgáló kazánt.
Az elkövetők kétségtelenül nagypályások voltak, hatalmas mennyiségű jövedéki termékkel és alapanyagokkal rendelkeztek.
A nyomozók lefoglaltak:
- 156 tonna dohányt (11 kamionszállítmány), amely 13 millió doboz cigaretta legyártáshoz elegendő. A dohány kereskedelmi forgalmi értéke 21,8 milliárd forint;
- 1 millió doboz hamisított cigarettát, amely piaci értéke 2,5 milliárd forint;
- 48,5 millió üres cigarettásdobozt (2024-ben összesen 6 millió doboz cigarettát foglalt le a NAV).
E mennyiség forgalomba kerülése esetén 81 milliárd forint jövedékiadó- és áfakiesést okozott volna a költségvetésnek. A lefoglalt jövedéki termékek (dohány és cigaretta) jövedékiadó- és áfavonzata összesen 10,8 milliárd forint.
Az eljárás során egy magyar és öt moldáv–román kettős állampolgárt hallgattak ki gyanúsítottként, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A NAV nyomozó hatósága a 6 főt őrizetbe vette, kezdeményezte letartóztatásukat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészségen, majd a bíróság mindannyiuk esetében elrendelte azt. Egy főt elfogatóparancs alapján még keresnek. Több gyanúsított az eljárás során az együttműködést, illetve az iratok aláírását megtagadta. Egyikük támadólag lépett fel az eljáró nyomozóval szemben, ellene hivatalos személy elleni erőszak miatt feljelentést tettek.
A nagyszabású akciójával a NAV egyértelműen és határozottan hadat üzent az illegális cigarettagyártással és -kereskedelemmel foglalkozó bűnszervezeteknek.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Ma éjfélig nyújtható be az szja-bevallás: fontos tudnivalók az utolsó napra
Május 20. a személyijövedelemadó-bevallás határideje. Aki eddig nem nézte meg, és nem fogadta el a NAV által készített bevallási tervezetét, annak a határidő lejártával a tervezete automatikusan bevallássá válik. Ez nem vonatkozik az áfás magánszemélyekre, az őstermelőkre és az egyéni vállalkozókra, nekik a bevallás benyújtása nélkül nem lesz érvényes bevallásuk.
Rajtuk kívül okvetlenül érdemes átnézniük és kiegészíteniük a bevallást azoknak is:
· akik tavaly év közben adóelőlegükből nem érvényesítették a nekik járó kedvezményt, és most a bevallásban szeretnék megtenni,
· akiknek fizetendő adójuk van, hiszen az adó befizetési határideje is május 20., ezután az összeg pótlékolódik, ráadásul az 1+1%-os rendelkezés tartozás fennállása esetén nem lesz érvényes, illetve
· akiknek visszaigényelhető adójuk van, mivel május 20-ig egyszerűen, a bevallásban kérhető a kiutalás, csak arról kell dönteni, hogy postán vagy bankszámlára kéri a visszajáró összeget.
Azért is érdemes átnézni a tervezetet, hogy ellenőrizzük, az minden 2024-ben megszerzett jövedelmet tartalmaz-e. A leggyakoribb jövedelemtípusok, melyekről a hivatalnak nincs teljes körű információja, az a lakáskiadásból és az ingatlaneladásból származó jövedelem. A kitöltésben segít a NAV népszerű fejlesztése – az egyszerűen használható, közérthető – kérdés-felelet mód. Az érintetteknek elegendő néhány egyszerű kérdésre válaszolni, és a program automatikusan kitölti a vonatkozó részeket a bevallásban.
Aki elektronikusan intézi bevallását, az eSZJA-felületen éjfélig beküldheti, aki pedig papíron, annak ma postára kell adnia. Tehát a május 20. a postára adás, nem a beérkezés határideje. Papíralapú bevallásnál az aláírás is elengedhetetlen, enélkül a bevallás érvénytelen lesz!
Aki fel szeretné ajánlani adója 1+1 százalékát, az a civil szervezetnek szánt nyilatkozatát mindenképp küldje be, az egyházit elegendő akkor kitölteni, ha nincs korábban tett érvényes nyilatkozata, vagy változtatni szeretne rajta. A vallási közösség vagy a Nemzeti Tehetség Program számára szóló nyilatkozatot ugyanis a NAV mindaddig automatikusan figyelembe veszi, amíg nem jelöl meg másik kedvezményezettet, vagy nyilatkozatát nem vonja vissza.
A NAV központi ügyfélszolgálatai 2025. május 20-án hosszított nyitvatartással, reggel 8 óra 30 perctől 18 óráig várják az ügyfeleket. Ma még a NAV Infóvonala, a 1819 (külföldről +36 (1) 461-1819) is hosszabban, 8 óra 30 perctől egészen 20 óráig fogadja az általános tájékoztatást kérő telefonokat.
A tervezet módosítása és beküldése online, az eSZJA-ban a legegyszerűbb, ehhez DÁP- vagy Ügyfélkapu+-regisztrációra van szükség, ami online szintén intézhető.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Már csak egy nap van hátra!
Május 20-ig lehet átnézni, elfogadni, módosítani és kiegészíteni a NAV által készített szja-bevallási tervezetet, és rendelkezni az adó 1+1 százalékáról. Aki nem módosít a tervezetén, annak – az őstermelőket, az áfás magánszemélyeket és az egyéni vállalkozókat kivéve – a kiajánlott tervezete lesz az érvényes bevallása.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szakemberei hosszított nyilvántartással segítenek. Hétfőn és kedden a NAV központi ügyfélszolgálatai reggel 8 óra 30 perctől egészen 18 óráig várják az ügyfeleket. A NAV Infóvonala, a 1819, amely ingyenes hívható, szintén tovább fogadja az szja-bevallással kapcsolatos kérdéseket: május 19-én és 20-án 8 óra 30 perctől egészen 20 óráig.
A NAV eSZJA-felülete az elmúlt hét egyik leglátogatott honlapja volt, naponta átlagosan több mint 100 ezren nézték meg a tervezetüket. A személyes ügyintézések száma is jelentősen megnőtt a korábbi évekhez képest, eddig ugyanis már egymillióan keresték fel a hivatal ügyfélszolgálatait.
Idén több mint 73 ezren kérték szja-tervezetük postázását. Az érintetteknek érdemes átnézni a papíralapú tervezeteket, illetve elolvasni a tájékoztatót, amiben minden fontos tudnivaló megtalálható. Akinek visszajár a befizetett adóból, vagy fizetnie kell a bevalláskor, de részletfizetést kérne, annak a bevallási tervezethez mellékelt személyre szabott kiegészítő nyilatkozatát kell kitölteni és visszaküldeni május 20-ig.
Az szja befizetésekor az adóazonosító jelet vagy adószámot az átutalás vagy csekk „közlemény” rovatában mindig fel kell tüntetni. E nélkül a NAV a befizetett összeget csak késve tudja a befizetőhöz kapcsolni. Aki papíron küldi be a bevallását, ne felejtse el aláírni.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága