Sporteredmények

ITF Taekwon-do Világbajnokság

A SASOK Sport Egyesület négy magyar válogatott versenyzője remek teljesítménnyel 3 bronzérmet és egy 9. helyezést ért el a 2023. szeptember 6-9. között Tamperében megrendezett világversenyen.

Eredmények:

Tatorján Anna   V. dan - egyéni speciáltechnikai törés bronzérem

Dávid Péter       V. dan - egyéni formagyakorlat             bronzérem

Szalay Gábor    VI. dan - csapat erőtörés                        bronzérem

Molisz Zoltán    I. dan - egyéni küzdelem                        9. hely

XXX. Magyar Kupa - Szinkronúszás

2023. november 10-12. között került megrendezésre a Duna Arénában a XXX. Magyar Kupa 8U, 10U, Gyermek, Utánpótlás, Junior, Felnőtt és Masters korosztályokban, szinkronúszás sportágban.

Az Aqua Szinkronúszó Sportegyesület sportolói (felkészítő edzők: Árkovics Linda, Várady Krisztina) az alábbi érmes helyezéseket érték el a 6 ország részvételével lebonyolított nemzetközi versenyen.

Utánpótlás kötelező: Kovács Dorka - 2. helyezett

Junior technikai páros: Vigh Petra és Vu Minh Hoa - 3. helyezett

Gyerek kötelező: Rákosi Luca - 2. helyezett

Junior technikai egyéni: Vu Minh Hoa - 1. helyezett

10 éves és fiatalabb korosztály kötelező: Bernhardt Borbála - 1. helyezett, Daczó Dorka - 6. helyezett

Gyerek egyéni: Rákosi Luca - 2. helyezett

Junior egyéni: Vu Minh Hoa - 2. helyezett

10 éves és fiatalabb korosztály páros: Bernhardt Borbála és Daczó Dorka - 2. helyezett, Szántó Anasztázia és Vályi Anna - 4. helyezett

Utánpótlás egyéni: Kovács Dorka - 2. helyezett

Gyerek páros: Rákosi Luca és Tóth Kinga Rózsa - 2. helyezett

Utánpótlás páros: Kovács Dorka és Véghelyi Flóra Antónia - 3. helyezett

VIII. Ádám György sakkemlékverseny

A Barcza Gedeon SC 2023. október 27-30. között rendezte meg hagyományos ifjúsági sakkemlékversenyét egykori szakosztályvezetője, Ádám György tiszteletére.

A négy napon át tartó sportesemény idén is hazánk egyik legjelentősebb ifjúsági tornája volt. Az első három nap délutánján zajlott az U16-os rapid csapatverseny körmérkőzéses formában.

A csapatversenyben öt hazai egyesület mérte össze sakktudását az öt meghívott ország (Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Szerbia, Portugália) csapataival.

A Barcza Gedeon SC hatosa (Bod Márton, Kovács Réka, Kása Barnabás, Nagy Botond, Gráczol Tamás, Szentesi Júlia) a 2. helyen végzett a rangos sakkversenyen.

Kick-boksz Európa-bajnokság

A 2023. augusztus 25-e és szeptember 2-a között Isztanbulban megrendezett Kick-box Utánpótlás Európa-bajnokságon a SASOK Sport Egyesület két versenyzője vett részt. Szalay Benedek kreatív formagyakorlatban ezüstérmet nyert. Kányai Szebasztián PF küzdelemben Európa-bajnoki címet, a csapatküzdelemben ezüstérmet nyert.

A kontinensversenyen 38 országból több mint 2000 versenyző nevezett.

Magyarország összesen 123 érmet nyert és a magyar válogatott a 3. legeredményesebb csapat volt az aranyérmek tekintetében.

Kick-Box Utánpótlás Országos Bajnokság Esztergomban

2023. május 27-én került megrendezésre a Kick-Box Utánpótlás Országos Bajnokság Esztergomban, az Esztergomi Kick-Box SE szervezésében a felújított Suzuki Aréna Sportcsarnokban.

Az év egyik legrangosabb hazai utánpótlás versenyére közel 400 nevezést adtak le az ország klubjai a három tatamis szakágban: pointfightingban, light-contactban és kick-lightban.

A SASOK Sportegyesület 4 versenyzőt indított hat kategóriában. A sportolók 3 Magyar Bajnoki címet, 2 ezüstérmet és 1 bronzérmet nyertek.

ITF Taekwon-do Európa Bajnokság

A 2023. évi ITF Taekwon-do Európa-bajnokságot Romániában, Kolozsváron rendezték meg, melyen 30 nemzet, 1148 versenyzővel képviseltette magát.

A magyar válogatott a 10. helyet szerezte meg 2 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremmel.

Az Európa-bajnokságon 4 versenyző képviselte a SASOK Sport Egyesületet és Kőbányát remek teljesítményt nyújtva, a megnyert 10 éremből 3-at a SASOK SE versenyzői szereztek.

Dávid Péter egyéni formagyakorlatban Európa-bajnok lett, Tatorján Anna csapatban (speciáltechnikai törés) ezüstérmet, míg Szalay Gábor szintén csapatban (erőtörés) ezüstérmet szerzett.

Dávid Péter mester az első Magyarországon, aki ebben a kategóriában Európa-bajnoki címet nyert!

Sasos se eb 2

Korosztályos Szinkronúszó Országos Bajnokság

Az Aqua Szinkronúszó Sportegyesület sportolói az alábbi kiváló eredményeket érték el a 2023. április 29-e és 30-a között megrendezett XXXI. Utánpótlás, Felnőtt és Masters Országos Bajnokságon Budapesten, a Duna Arénában.

10 éves és fiatalabbak

Kötelezők: Daczó Dorka II. helyezett

Gyerek korosztály

Kötelezők: Rákosi Luca VI. helyezett

Utánpótlás korosztály

Szóló: Kovács Dorka VI. helyezett

Duó: Kiss-Straub Luca Borbála + Pongó Nóra Helga IV. helyezett és Kovács Dorka + Véghelyi Flóra VI. helyezett

Csapatban: III. helyezett (tagjai: Kiss-Straub Luca Borbála, Kiss-Straub Rebeka Lujza, Kovács Dorka, Pongó Nóra Helga, Takács-Taksonyi Luca, Véghelyi Flóra)

Jól kezdődött a 2023. év a SASOK SE számára

A SASOK Sport Egyesület versenyzői két nagyszabású sportversenyen, a márciusban megrendezett Kick-Box Diákolimpia országos döntőjében és az április közepén lebonyolított XII. Spirit Open ITF Taekwon-do versenyen vettek részt.

SASOKSE1

Az egyesület sportolói a Békéscsabán megrendezett diákolimpiai döntőben 4 aranyérmet, 11 ezüstérmet és 5 bronzérmet nyertek, míg a Hatvanban megrendezett XII. Spirit Open nemzetközi versenyen 11 aranyérmet, 8 ezüstérmet és 9 bronzérmet szereztek.

SASOKSE2

Orka Kupa

2023. március 17-e és 19-e között került sor Székesfehérváron az Orka Kupa nemzetközi versenyre, amelyen az Aqua Szinkronúszó Sportegyesület sportolói az alábbi dobogós helyezéseket érték el:

I. helyezettek

Előírt páros gyakorlatsor: Bernhardt Borbála, Szántó Anasztázia

10 éves és fiatalabb kötelezők: Daczó Dorka

12 éves és fiatalabb kötelezők: Rákosi Luca (2011-ben születettek között), Tóth Kinga Rózsa (2010-ben születettek között)

Utánpótlás páros: Kovács Dorka, Véghelyi Flóra (nemzetközi mezőnyben: IX. hely); magyar párosok között: III. helyezett

Magyar Válogatott akrobatikus kűr versenyszámban (csapat) I. helyezett lett az egyesület négy sportolója: Czinder-Gali Hanga, Hungler Szabina, Rykovskaia Iuliia, Uy Roxána Mercédesz.

Aqua 1

2023. évi ITF Taekwon-do Magyar Bajnokság

2023. március 11-én került megrendezésre Veszprémben, a Veszprém Arénában a 2023. évi ITF Taekwon-do Magyar Bajnokság.

Az eseményen 36 sportegyesület 351 versenyzője mérkőzött a Magyar Bajnoki címekért.

A SASOK Sport Egyesület versenyzői remek teljesítménnyel 14 Magyar Bajnoki címet, 3 ezüstérmet és 6 bronzérmet szereztek, így összesítésben a Sasok SE lett a „Legeredményesebb csapat”.