Sporteredmények

33. BEM Kupa

A Kőbányai Önkormányzat pályázati támogatásával 2022. október 16-án rendezte meg a Big-BEM Táncsport Egyesület (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064720744695) a 33. BEM Kupa táncsportversenyt, amelyen 114 páros mérte össze tudását.

Az ifjúsági korcsoportban a Hadas Dániel- Lengyel Zsófia Lili páros Standard kategóriában 1. helyezett lett, latin kategóriában az 5. helyen végzett. A felnőtt kategóriában Standardban 3. helyezést, latinban 4. helyezést értek el.

További eredmények a senior kategóriában:

Senior IV. Open standard korcsoportban

Macher Ákos- Marjanek Katalin 2. hely

Senior IV. D Standard korcsoportban

Butor Zoltán- Butor Zoltánné 1. hely

Riborics György Antal- Riborics György Antalné 2. hely

Nattán Péter- Nattánné Szamosi Mária 3. hely

Senior II. E korcsoportban

Molnár József- Molnárné Sárosi Anikó 1. hely

Senior

Kőbánya Sport Club

A Kőbánya Sport Club (www.kobanyasc.hu) szumó birkózója, Elekes Enikő kiemelkedő eredményeket ért el az őszi versenyszezonban.

Enikő 2022 szeptemberében megnyerte az U21-es és az U23-as Európa-bajnokságot a 65 kilósoknál a lengyelországi Krotoszynban.

Októberben az észtországi Rakvereben megrendezett U18-as Európa-bajnokságon szerzett aranyérmet.

Elekes Enikő

Kőbányai Diákok Sportegyesülete

A Kőbányai Diákok Sportegyesülete (www.darazsak.hu) felnőtt és utánpótlás kosárlabda csapatainak a 2021/2022-es bajnoki évadban elért versenyeredményei:

 

NB I. női /amatőr/       1. helyezés

U18 leány                   országos 6. hely

U18 fiú                        országos 19. hely

U16 leány                   országos 8. hely

U16 fiú                        országos 18. hely

U14 leány                   országos 9. hely

U14 fiú:                       országos 4. hely

U12 leány                   budapesti 3. hely, a csapat az országos döntőbe jutott

U12 fiú                        budapesti 8. hely

U11 leány                   budapesti 6. hely

U11 fiú                        budapesti 2. hely, a csapat az országos döntőbe jutott

SASOK Sport Egyesület - Mightyfist IX. Eagles Cup ITF Taekwon-do verseny

A SASOK Sport Egyesület 2022. szeptember 17-18. között rendezte meg hagyományosan a Mightyfist IX. Eagles Cup ITF taekwon-do versenyét Monoron a Városi Sportcsarnokban.
A Kőbányai Önkormányzat pályázati támogatás útján járult hozzá a verseny megrendezéséhez.

A nemzetközi versenyen 8 ország, 34 klub közel 300 versenyzője mérte össze tudását. A Sasok SE utánpótlás, felnőtt és senior versenyzői remek eredményeket értek el, így a klubok eredményességi sorrendjében az előkelő 2. helyen végzett a sportegyesület 16 arany-, 7 ezüst- és 14 bronzérem megszerzésével. 

 

Magyar hallássérült senior futsalválogatott

A magyar hallássérült senior futsalválogatott aranyérmes lett az idén előszőr 2022. augusztus 15-20. között Varsóban megrendezett 40 évnél idősebbeknek kiírt futsal-világbajnokságon. A Kőbányai Önkormányzat a futsalválogatott játékosának, csapatvezetőjének, Pányi Norbert kőbányai lakosnak támogatást nyújtott, ezáltal hozzájárult a válogatott sikeres szerepléséhez.

 Pányi Norbert

SASOK Sportegyesület - ITF Taekwon-do Európa-bajnokság

A Kőbányai Önkormányzat támogatásának is köszönhetően Molisz Zoltán Balázs a SASOK Sportegyesület versenyzője a 2022. április 28. és a 2022. május 1. között a horvátországi Porecben megrendezett ITF Taekwon-do Európa-bajnokságon egyéni ifjúsági küzdelem -68 kg-ban ezüstérmet, a csapatszámokban, erőtörésben és speciáltechnikai törésben két bronzérmet szerzett.

Magyar Taekwon-do Bajnokság

2022. március 5-én és 6-án a Makó városában megrendezett 2022. évi Magyar Taekwon-do Bajnokságon a SASOK Sportegyesület 16 sportolója 4 korosztályban 24 érmes helyezést ért el:

Arany: 12 érem, Ezüst: 9 érem, Bronz: 3 érem

Sportoló                              Eredmények

Szalay Benedek                forma arany, küzdelem arany,

Molisz Zoltán                    forma arany, küzdelem arany,

Markó Bettina                   forma arany, küzdelem bronz,

Fülep Levente                   forma arany, küzdelem ezüst,

Fülep Richard                   forma arany, trad. ezüst,

Gyöngyösi Hanna             küzdelem bronz,

Gyovai Rafa Tamás          forma ezüst, küzdelem bronz, trad. ezüst,

Marton Balázs                  küzdelem ezüst,

Ipacs Róbert                     forma ezüst,

Han Ngoc Naraa              forma ezüst,

Babud Sándor                  forma arany,

Petrényi György               küzdelem arany,

Gáspár Kasza Judit          forma arany, küzdelem arany,

Gáspár Kasza Mara         forma ezüst,

Ihász Zsolt                        forma ezüst, küzdelem arany.

 

Hajrá Sasok, Hajrá Kőbánya!