Sporteredmények
2023. évi ITF Taekwon-do Magyar Bajnokság
2023. március 11-én került megrendezésre Veszprémben, a Veszprém Arénában a 2023. évi ITF Taekwon-do Magyar Bajnokság.
Az eseményen 36 sportegyesület 351 versenyzője mérkőzött a Magyar Bajnoki címekért.
A SASOK Sport Egyesület versenyzői remek teljesítménnyel 14 Magyar Bajnoki címet, 3 ezüstérmet és 6 bronzérmet szereztek, így összesítésben a Sasok SE lett a „Legeredményesebb csapat”.
33. BEM Kupa
A Kőbányai Önkormányzat pályázati támogatásával 2022. október 16-án rendezte meg a Big-BEM Táncsport Egyesület (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064720744695) a 33. BEM Kupa táncsportversenyt, amelyen 114 páros mérte össze tudását.
Az ifjúsági korcsoportban a Hadas Dániel- Lengyel Zsófia Lili páros Standard kategóriában 1. helyezett lett, latin kategóriában az 5. helyen végzett. A felnőtt kategóriában Standardban 3. helyezést, latinban 4. helyezést értek el.
További eredmények a senior kategóriában:
Senior IV. Open standard korcsoportban
Macher Ákos- Marjanek Katalin 2. hely
Senior IV. D Standard korcsoportban
Butor Zoltán- Butor Zoltánné 1. hely
Riborics György Antal- Riborics György Antalné 2. hely
Nattán Péter- Nattánné Szamosi Mária 3. hely
Senior II. E korcsoportban
Molnár József- Molnárné Sárosi Anikó 1. hely
Kőbánya Sport Club
A Kőbánya Sport Club (www.kobanyasc.hu) szumó birkózója, Elekes Enikő kiemelkedő eredményeket ért el az őszi versenyszezonban.
Enikő 2022 szeptemberében megnyerte az U21-es és az U23-as Európa-bajnokságot a 65 kilósoknál a lengyelországi Krotoszynban.
Októberben az észtországi Rakvereben megrendezett U18-as Európa-bajnokságon szerzett aranyérmet.
Kőbányai Diákok Sportegyesülete
A Kőbányai Diákok Sportegyesülete (www.darazsak.hu) felnőtt és utánpótlás kosárlabda csapatainak a 2021/2022-es bajnoki évadban elért versenyeredményei:
NB I. női /amatőr/ 1. helyezés
U18 leány országos 6. hely
U18 fiú országos 19. hely
U16 leány országos 8. hely
U16 fiú országos 18. hely
U14 leány országos 9. hely
U14 fiú: országos 4. hely
U12 leány budapesti 3. hely, a csapat az országos döntőbe jutott
U12 fiú budapesti 8. hely
U11 leány budapesti 6. hely
U11 fiú budapesti 2. hely, a csapat az országos döntőbe jutott
SASOK Sport Egyesület - Mightyfist IX. Eagles Cup ITF Taekwon-do verseny
A SASOK Sport Egyesület 2022. szeptember 17-18. között rendezte meg hagyományosan a Mightyfist IX. Eagles Cup ITF taekwon-do versenyét Monoron a Városi Sportcsarnokban.A Kőbányai Önkormányzat pályázati támogatás útján járult hozzá a verseny megrendezéséhez.
A nemzetközi versenyen 8 ország, 34 klub közel 300 versenyzője mérte össze tudását. A Sasok SE utánpótlás, felnőtt és senior versenyzői remek eredményeket értek el, így a klubok eredményességi sorrendjében az előkelő 2. helyen végzett a sportegyesület 16 arany-, 7 ezüst- és 14 bronzérem megszerzésével.
Magyar hallássérült senior futsalválogatott
A magyar hallássérült senior futsalválogatott aranyérmes lett az idén előszőr 2022. augusztus 15-20. között Varsóban megrendezett 40 évnél idősebbeknek kiírt futsal-világbajnokságon. A Kőbányai Önkormányzat a futsalválogatott játékosának, csapatvezetőjének, Pányi Norbert kőbányai lakosnak támogatást nyújtott, ezáltal hozzájárult a válogatott sikeres szerepléséhez.
SASOK Sportegyesület - ITF Taekwon-do Európa-bajnokság
A Kőbányai Önkormányzat támogatásának is köszönhetően Molisz Zoltán Balázs a SASOK Sportegyesület versenyzője a 2022. április 28. és a 2022. május 1. között a horvátországi Porecben megrendezett ITF Taekwon-do Európa-bajnokságon egyéni ifjúsági küzdelem -68 kg-ban ezüstérmet, a csapatszámokban, erőtörésben és speciáltechnikai törésben két bronzérmet szerzett.
Magyar Taekwon-do Bajnokság
2022. március 5-én és 6-án a Makó városában megrendezett 2022. évi Magyar Taekwon-do Bajnokságon a SASOK Sportegyesület 16 sportolója 4 korosztályban 24 érmes helyezést ért el:
Arany: 12 érem, Ezüst: 9 érem, Bronz: 3 érem
Sportoló Eredmények
Szalay Benedek forma arany, küzdelem arany,
Molisz Zoltán forma arany, küzdelem arany,
Markó Bettina forma arany, küzdelem bronz,
Fülep Levente forma arany, küzdelem ezüst,
Fülep Richard forma arany, trad. ezüst,
Gyöngyösi Hanna küzdelem bronz,
Gyovai Rafa Tamás forma ezüst, küzdelem bronz, trad. ezüst,
Marton Balázs küzdelem ezüst,
Ipacs Róbert forma ezüst,
Han Ngoc Naraa forma ezüst,
Babud Sándor forma arany,
Petrényi György küzdelem arany,
Gáspár Kasza Judit forma arany, küzdelem arany,
Gáspár Kasza Mara forma ezüst,
Ihász Zsolt forma ezüst, küzdelem arany.
Hajrá Sasok, Hajrá Kőbánya!