A magyar kormány és az alapításának századik évfordulóját idén ünneplő Egis közös célja a hazai kutatás-fejlesztés és innováció erősítése. Ezzel összhangban létesült a vállalat új Hatóanyag-technológiai Kutatás-Fejlesztési Központja, amelyet a stratégiai megállapodás aláírását követően Szijjártó Péter és dr. Hodász István közösen adtak át.
Szijjártó Péter szerint a magyar kormány 2010-ben szembesült azzal a ténnyel, hogy a magyar gazdaság egy elavult struktúra szerint működik, nincsenek kitörési pontok, nincs korszerű, összehangolt stratégia. A kormány célja, hogy Magyarország a kontinens termelési központja legyen, csak úgy valósulhat meg, ha egy olyan nyitott gazdaságot építünk, amely exportorientált és a kutatás-fejlesztés a mozgatórugója. Az államtitkár szerint a kőbányai Egis egy dinamikusan fejlődő cég, amely maga is rendkívül sok pénzt költ fejlesztésre, és évi 140 milliárdos bevételének jelentős részét a keleti piacokra szállítja, ezért a kormány hazánk versenyképességének és gazdasági teljesítményének növelése érdekében anyagi erőforrásokkal is támogatja új fejlesztési beruházásait.
Az Egis a magyar tudásra, szakértelemre alapozva vált a 100 évvel ezelőtt mindössze hatvanfős vállalkozásból mára az ország 28. legnagyobb munkáltatójává. Dr. Hodász István vezérigazgató azt emelte ki, hogy a gyár a válság kezdete óta is jelentősen emelte exportforgalmát és ugyancsak nőtt a kutatásra fordított pénzösszeg is. A cég az elmúlt öt évben 70 milliárd forintot fordított beruházásokra és közel 60 milliárd forintot K+F-re.
A kutatás egyik újabb bázisa lehet a ma átadott hatóanyag-technológiai laboratórium, amelynek költségei meghaladták a 4,6 milliárd forintot. Ennek az összegnek adta mintegy negyedét a kormány és az Unió - összesen mintegy 1,15 milliárd forintnyi támogatást -, hogy az Egis képessé váljon a legkorszerűbb, már kis dózisban is jelentős biológiai hatást kiváltó, úgynevezett nagy potenciálú hatóanyagok fejlesztésére is. Ezen hatóanyagok főként az onkológia terén kínálnak korszerű terápiás lehetőségeket.
Az ünnepélyes átadáson jelen lévő Kovács Róbert polgármester elmondta, hogy a francia tulajdonban lévő gyógyszergyárral remek az önkormányzat együttműködése és minden kőbányainak örömet jelent, ha újabb munkahelyeket teremt a tulajdonos egy-egy hasonló beruházás által. Ugyanis minden hasonló kutatóközpont nagy lehetőség a fiatal, modern tudással felvértezett mérnököknek és jó lehetőség az őket kiszolgáló munkatársaknak is.