Tour de Hongrie 2018: a maximumot hozták ki a lehetőségből a Kőbánya Cycling Team kerékpárosai

Színvonalas versenyben, erős nemzetközi mezőnyben szerepeltek a Kőbánya Cycling Team kiválóságai az idei Tour de Hongrie-n. A hat nap alatt egy dobogós hely mellett, kétszer szerezték meg a legjobb magyar versenyzőnek járó különdíjat.

2018. augusztus 14. és 19. között került sor hazánk legnagyobb kerékpárversenyére, a Tour de Hongrie-ra. A Magyar Körverseny történetében először követhették a nézők élő televíziós közvetítésen keresztül az eseményeket az M4 csatornán, valamint először volt látható napi egy órás összefoglaló az Eurosporton, öt földrész, összesen 195 országban! A Kőbánya Cycling Team kontinentális csapat mindezek fényében is kettőzött erővel küzdött, számos alkalommal mutatva magát.

A hét fős csapatot magyar részről Lovassy Krisztián, Lóki Bence és Móricz Dániel valamint a marokkói Ahmed Amine Galdoune, az olasz Alberto Marengo és Samuele Oliveto illetve az ukrán Rostyslav Zhukovskyy tette teljessé.

(Fotó: TdH.hu)

Az első siófoki három és fél kilométeres prológ végén Lóki Bence szerezte meg a legjobb magyar versenyzőnek járó fehér trikót. A technikás pályán a rossz idő volt a kerekesek legnagyobb ellenfele, azok jártak jobban, akik az elsők között indulhattak, hisz alig fél óra után óriási széllökésekkel érkezett a vihar, amely alaposan eláztatta a pályát. Lovassy Krisztián utolsóként indulva mindent beleadott, ám a körülmények nem tették lehetővé, hogy a legjobbak között zárhasson, teljesítményével csupán a szurkolók elismerését válthatta ki.

„Az egész évem arról szól, hogy amikor tudok, országúton versenyzem, közben pályán pedig mindig száz százalékot kell nyújtanom, hogy pontokat gyűjtsek a világkupa és az olimpia kvalifikációjához. Lehet, hogy ebbe kicsit belefáradtam, de nincs idő pihenni, végig kell nyomni a szezont, és megpróbálni kijönni a gödörből, amiben most vagyok – vélekedett a történtekről Lovassy Krisztián.- A prológon kifejezetten jók voltak a lábaim, ám mivel utolsó rajtolóként, falevelekkel borított és vízben úszó pályán kellett teljesítenem az egyéni időfutamot, így kaptam harmincegy másodpercet a győztestől. Ha ez nincs, az első öt hely is megcélozható lett volna.”

Az első mezőnyszakaszon próbálta védeni a fehér mezt a csapat, a zalai emelkedők azonban rendesen megnehezítették a karaván dolgát, sajnos ezen a napon Lóki Bence számára véget is ért a verseny.

A Velence és Székesfehérvár közötti második etapon már leginkább a mezőnyhajrá lebegett a versenyzők szemei előtt. Ahmed Amine Galdoune 2016-ban szakaszt nyert a Magyar Körversenyen, mindamellett, hogy a pontverseny zöld trikóját is hazavihette. Ezúttal bombaerős riválisaival szemben be kellett érnie az ötödik hellyel.

A hajdúszoboszlói befutó az ukrán Bratascsuk hazaérésétől volt hangos, de szerencsére a Kőbánya Cycling Team is érdekelt volt az eredményhirdetésnél, Galdoune ezúttal harmadik lett, ezzel három Europe Tour pontot gyűjtve a csapat számára.

A királyszakasz Bükkszentkeresztre vezető útvonalán olimpikonunk Lovassy Krisztián próbálkozott többször is szökéssel, sajnos azonban nem engedték el. Az idei verseny legnehezebb emelkedőjén a darabjaira hulló főmezőnyben Alberto Marengo viszonylag jól tartotta magát, a második csoporttal célba érkezve.

A záró, kazincbarcikai körözés alkalmával újfent a mezőnyhajrára koncentráltak a csapat kiválóságai. Samuele Oliveto bekerült a nap szökésébe, melyet csak röviddel a befutó előtt fogtak meg. Sajnos Galdoune az utolsó kanyarban a földre került, ám Móricz Dániel mentve a menthetőt az adott nap legjobb magyarjaként az előkelő nyolcadik helyet szerezte meg.

„Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével –mondta a versenyt követően Stubán Ferenc csapatvezető.– A maximumot hozták ki a srácok a lehetőségeikből. Szerettük volna megnyerni az ötödik szakaszt, sajnos Amine kiváló pozícióban bukott. Színvonalas versenyt abszolváltunk, erős nemzetközi mezőnyben, mely a visszajelzések alapján hatalmasat lendíthet a hazai kerékpársport helyzetén. A hat nap alatt egy dobogós hely mellett, kétszer szereztük meg a legjobb magyar versenyzőnek járó adott napi különdíjat.”

A 2018-as Tour de Hongrie-t az olasz Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec) nyerte, Alberto Marengo a 34., Ahmed Amine Galdoune az 59., Móricz Dániel a 69., Rostyslav Zhukovskyy a 95., míg Samuele Oliveto a 98. helyen zárt.

A csapattal kapcsolatos további információk, érdekességek a Kőbánya Cycling Team hivatalos honlapján (http://www.vuelta.hu/kobanya-cycling-team) találhatók.