Tiszta Udvar Rendes Ház                     ***                     Pályázat a védett építészeti értékek megőrzésének támogatására                     ***                     Megjelent a Kőbányai Kalendárium a 2017-es esztendőre                     ***                     Imre Géza az év kőbányai sportolója

Sporthírek

Sportismereti tábor indul Kőbányán

A Kőbányai Önkormányzat és a Kocsis Sándor Sportközpont a Törekvés SE közreműködésével sportismereti tábort szervez két turnusban, turnusonként 10-25 fő a sport iránt érdeklődő 8-12 éves korú gyermekek számára.

Legyen Kőbánya a legsportosabb kerület 2017-ben!

Magyarország legnagyobb szabadidősport eseménye, a Kihívás Napja alkalmából a Kocsis Sándor Sportközpont és a Kőbányai Önkormányzat futónapot szervez. A cél, hogy az Óhegy parki futókörön minél többször „körbefussuk” Budapestet. A résztvevők által lefutott táv alapján számoljuk ki, hogy a kőbányaiak hányszor futották körbe a fővárost. Várunk szeretettel minden sportolni vágyó kőbányai gyereket, fiatalt, családot és természetesen időseket is! A kihívás teljesítéséhez minimum egyszer le kell futni az 1400 méteres távot és utána három büntetőt kell kosárra dobni.

Sáros küzdelem és remek hangulat az OB-n

Kőbányán rendezték meg január 10-én, vasárnap a cyclo-cross szakág legrangosabb idei versenyét, a Soudal Cyclo-Cross Magyar Bajnokságot. A versenyen tizenöt korosztályban avattak bajnokot, a felnőttek között Benkó Barbara és Búr Zsolt ölthette magára a magyar bajnoki mezt.

Szurkolj a Sportligetben a legjobb magyar terepkerékpárosoknak!

2016. január 10-én, vasárnap Kőbányán, az Újhegyi-lakótelep mögötti Sportligetben rendezik meg a Soudal Cyclo-Cross Magyar Bajnokságot. A látványos versenyre nézőket és szurkolókat is vár a szervező Kőbányai Torna Club.

Tájékoztató a Kőbányai Óvodás Sportnapok rendezvénysorozatáról

A Kőbányai Óvodás Sportnapok rendezvénysorozata 2016. január 30-án 10.00 órától a Kőbányai Szent László Gimnáziumban folytatódik a 19. Játékos sportvetélkedő sportnappal.

Pelikáné a Cyclo-Cross Magyar Kupa összetett aranya

Kőbányán zárult december 13-án a Cyclo-Cross Magyar Kupa, ahol Pelikán János futamgyőzelmével a Kupa összetett aranyát is bezsebelte. A Kőbányai Bringapark Kupát elit nők között a master Európa bajnok Cseh Veronika nyerte.

Búr Zsolt nyerte a 7. Kőbányai Bringapark Kupát

Rekord létszámmal rajtolt vasárnap a Kőbányai Bringapark Kupa, ami egyben a Cyclo-Cross Magyar Kupa harmadik állomása volt. A kőbányai versenyen közel kétszázan indultak, amatőrök és profik egyaránt. Elit kategóriában Búr Zsolt végzett az első helyen, aki győzelmével feljött a Magyar Kupa összetett dobogójának második helyére.

Téli bringaverseny a kőbányai Sportligetben

Hat futam után november 22-én, vasárnap újra elrajtol a Kőbányai Bringapark Kupa. A 2015-16-os szezonban ismét három versenyen mérhetik össze magukat a terep kerékpározás kedvelői cyclocross és mountain bike bringákkal egyaránt.

Romániában versenyeztek a KTC bringásai

Egy arany és egy bronzéremmel tért haza a Kőbányai Torna Klub SE kerékpáros szakosztályának két versenyzője a lugosi Max Ausnit Kupáról. Tache Marike (KTC-Team Milawo) nők között az abszolút első helyen végzett, Borbély György (KTC-Peloton SE) pedig a Master 2 kategóriában harmadikként ért célba.

Félszáz kőbányai érem egy versenyen

A Mogyoródon megrendezett, hagyományos KTC-Vuelta Kupa egyéni ritmikus gimnasztika versenyen újabb csúcsot döntöttek a kőbányai klub tornászlányai: 15 arany, 13 ezüst és 23 bronzéremmel taroltak a hét nagy magyar klub legjobb versenyzőit felsorakoztató mezőnyben.

Országos Bajnokságot nyert a KTC-Vuelta SE

Újabb sikeres versenyt zárt a KTC-Vuelta Sportegyesület: Serdülő-B csapata első helyen végzett a ritmikus gimnasztika Magyar Bajnokságon. A serdülő bajnoki arany mellett felnőtt és junior korcsoportban állhattak dobogóra a lányok.

Hajrá Kőbánya!

Húsz csapat versenyében a középmezőnyben végzett a Kőbányai Önkormányzat gárdája a hatodik alkalommal megrendezett Budapesti Kerületek Foci Tornáján.

Kőbánya valóban sportos kerület lett

A címben szereplő állítás egyik igazolása a múlt hét végén megendezett kerületi „Autómentes nap”, amelyen minden kerületi iskola diákjaival találkozhattunk.

Világsztárok a kőbányai Merkapt Sportközpontban

A hét végén ismét Kőbányára figyelt a sportvilág. Most rendezték meg az őszi sportágválasztót, amely több látogatót és több világklasszis sportolót csalogatott városunkba, mint eddig bármikor.

Kőbányai versenyzők Európa élén

Egy arany, egy ezüst és egy bronzéremmel zárta a berlini Európa-bajnokságot a Kőbánya SC csillaga. A bronzérmet Cseh László fiatal csapattársaival, Pulai Bencével és Kozma Dominikkel közösen szerezte.

Kőbányai olimpiai bajnok

Kőbányai sportoló szerezte az első aranyérmet a nankingi ifjúsági olimpián. A KSC úszója, Szilágyi Liliána a 200 méteres pillangóúszásban óriási fölénnyel verte ellenfeleit.

Föld alatt és föld fölött

Bicikliverseny a pincében? Ilyen csak Kőbányán lehet! És volt is – a hét végén rendezték a MOFÉM Underworld Kupa versenyeit a kőbányai pincerendszerben. Egy újabb remek sportviadalnak, egészséges szórakozásnak és egyben nagyszerű társasági eseménynek adott otthont városunk.

Kőbányai delfinek

A kőbányai úszók hatalmas sikert értek el a közelmúltban megrendezett 116. úszó országos bajnokságon. Két arany, három ezüst és egy bronzérem volt a KSC mostani éremtáblázatán.

Kőbányai kislány nyert a fiúk között

Újabb sikereket értek el a kőbányai Karácsonyi testvérek. Gellért és Kata is megnyerte a korosztályos sakkbajnokságot.

Világbajnok lett a kőbányai birkozó

Világraszóló sportsikerről kaptunk hírt Pécsről, ahol a hétvégén rendezték a 11. Birkózó Egyetemi Világbajnokságot. A kőbányai Németh Iván súlycsoportjában aranyérmet szerzett.

Egyedülálló a Bajnokok Háza

Kőbánya ismét beírta magát a sport nagykönyvébe: az országban egyedülálló, de európai szinten is ritkaságszámba menő épületet avattak a kerületben, a Bajnokok Házát.

Száznál több sportág, hatalmas érdeklődés

Két nap alatt 22 ezren látogattak ki Kőbányára, a Budapesti Nagy Sportágválasztóra és Hangszerválasztóra. A megnyitón a házigazda Kovács Róbert polgármester köszöntötte a látogatókat a sport és a zene kerületében. Kőbánya első embere hangsúlyozta: a Kőbányai Önkormányzat eltökélt szándéka, hogy mindenben támogassa a felnövekvő nemzedék sportolását és egészségesebb életmódját. Ezt támasztja alá a 12 Ovifoci pálya, az iskolai műfüves pályák, a most épülő kosárlabda csarnok és az immár önkormányzativá lett Törekvés sportközpont, amelyen több mint fél milliárd forintos felújító, bővítő beruházás kezdődik hónapokon belül. Kovács Róbert megígérte: ha a választók ismét bizalmat szavaznak neki, és folytathatja polgármesteri programját, akkor újabb sportágakat honosít meg a kerületben és minden kőbányainak megadják a lehetőséget a rendszeres testmozgásra.

Sportfesztivál a kőbányai Törekvés pályán

A hivatalos átadás után néhány héttel egy óriási iskolai sportverseny keretében vették birtokba a korábban MÁV-tulajdonban lévő Törekvés Sportcentrumot a kőbányaiak. A kerület összes általános iskolája küldött csapatot a sportfesztiválra.

Kőbányai Óvónők I. Sportnapja

Fergeteges hangulatú sportnapot szervezett néhány napja a Kőbányai Sportszövetség a kerületi óvónőknek. Potos Ilona és csapata remek versenyszámokat ötlött ki és az óvónők aktivitását is jelzi, hogy 17 csapat nevezett a sportnapon.

Páratlan hangulat uralkodott a XVII. Kőbányai Óvodás Sportnapok - Játékos Sportvetélkedő versenyén…

A februári ovis korcsolya versenyt követően, március 2-án szombat délelőtt 10.00 órakor 18 kőbányai óvoda 180 nagycsoportos óvodása sorakozott fel - csapatonként egységes sportruházatban-, a 17.  Játékos Sportvetélkedő megnyitóján.

Belga győzelem az első BringaPark Kupán

A jégpálya sem riasztotta el a bringásokat

Február 2-án, vasárnap a Kőbányai Torna Club a lejegesedetett Sportligetben szervezte a BringaPark Kupa első futamát. Reggel nyolc órakor, amikor a szervezők négykézláb csúszkáltak a jeges járdákon, még nem lehetett tudni, hogy ebben az időben az előnevezők közül bárki is megkockáztat egy utat a versenyre… Aztán a szervezők legnagyobb meglepetésére fél tízkor megjelentek a pályán a rajtszámmal felszerelt, 3-10 éves gyerekek! Mínusz két fokban biciklivel korcsolyáztak a cél előtti gokart pályán. És élvezték, hogy elcsúsznak. Felálltak és továbbtekertek!

Világsiker juniorban

A Törekvés vívói sikert sikerre halmoznak, közülük is Dósa Dani frenetikus évkezdése került a vívással foglalkozó sporttudósítások élére. A kőbányai sportoló ismét ezüstöt hozott…

Két arany és két ezüst a ritmikus gimnasztika OB mérlege

A KTC-Vuelta SE ritmikus gimnasztika csapatai a november 23-i együttes kéziszer Országos Bajnokságon is sikeresen szerepeltek. A Felnőtt és a Junior A csapatok ezüst, a Serdülő B és a Gyerek 1B csapatok pedig aranyérmet szereztek.

Bronzéremmel nyitotta a cyclocross szezont Buruczki Szilárd

Erős szlovák és belga ellenfelekkel színesített mezőnyben, harmadik helyen ért célba Buruczki Szilárd, a Merida Kőbánya TC versenyzője az EthicSport-Decathlon Kupán. A kazincbarcikai verseny a hazai cyclocross sorozat, a SuperCross első futama volt.

Tíz éremmel tért haza a KTC Vuelta SE a ritmikus gimnasztika Országos Bajnokságról

Sikeres hétvégét tudhatnak maguk mögött a KTC Vuelta Sportegyesület versenyzői: három arany, négy ezüst és három bronzérmet gyűjtöttek a ritmikus gimnasztika OB „B” kategóriájában. A lányok felnőtt, junior és gyermek korcsoportban, öt kategóriában is dobogóra állhattak az október 11-13. között megrendezett bajnokságon, az angyalföldi Láng Csarnokban.