Újabb magyar bajnoki címeket szerzett a KTC

A Kőbányai Torna Club kerékpáros szakosztálya utánpótlás korosztályokban egyre nagyobb sikereket tudhat maga mögött. A legfrissebb magyar bajnoki címeket Pakot András szállította, szám szerint kettőt: az Országúti Bajnokságon és az Időfutam Országos Bajnokságon is győzött, mindkettőn U13-as kategóriában.

Mozgalmas időszakon vannak túl a Kőbányai Torna Club versenyzői, rövid idő alatt két magyar bajnokságon is eredményesen szerepeltek. Június 28-án, csütörtökön Debrecen-Bocskaikert mellett rendezték meg az Egyéni Időfutam OB-t, ami forgalomtól teljesen elzárt, kiváló minőségű úton zajlott. A KTC U13 és U15 korosztályokban képviselte magát ezen a versenyen. Pakot András meggyőző fölénnyel nyerte U13-as kategóriáját, és így megszerezte első Magyar Bajnoki címét országúton, amit MTB szakágban már tavaly begyűjtött.

Ezt követte július 1-én az ország legnagyobb presztízzsel bíró országúti kerékpárversenye, az Országúti Bajnokság. A pálya igen változatos volt, a sok emelkedőnek és a kiváló minőségű utaknak köszönhetően hamar kirajzolódtak az erőviszonyok, így a legrátermettebb győzött minden korcsoportban. Itt a fiatalok mellett egy Elit sorral indult a csapat.  Mint már az időfutamon is, Pakot András fölényesen nyerte futamát, így 4 napon belül második Magyar Bajnoki címét is bezsebelve duplázott.  Csapattársa, Dorogi Alex végig nagyon szépen versenyezve és a hajrában mindent kiadva magából szintén dobogóra állhatott, egy fantasztikus 3. helyet szerezve, ugyancsak U13-ban.

Délután 15 órakor indult a leghosszabb verseny a legnépesebb mezőnnyel, amiben eldöntötték az U23 és Elit bajnoki trikók sorsát. A 10 körös, 157 kilométeres és 2000 méter szintet tartalmazó pályán már lekörözés nélkül végigmenni sem egyszerű. Rögtön a rajt után hatalmas tempóban kezdődött a verseny: az első körben 46 km/órás átlag tekertek a versenyzők, ami 3 kör után is csak 43,6 km/órára mérséklődött. A KTC versenyzői közül az elejét legjobban Urbán Jakab bírta, aki csak a 3. kör végén szakadt le a szűk élbolyról, de ez annyit kivett belőle, hogy feladni kényszerült a versenyt.  Kovács Kristóf és Specziár Viktor a 2. kör elején inkább hagyták elmenni a mezőny elejét és egy népes második sorral, végig egyenletesen haladva sikerült körhátrány nélkül befejezni a versenyt, ami a mezőny közel felének nem sikerült.