Lakossági fórum a Nemzeti Konzultációról

Magyarország és Európa kihívásairól tartott előadást ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász teltházas kőbányai lakossági fórumán, a KÖSZI-ben. Elmondta: valódi, húsba vágó kérdésekről szólnak a viták hazánkban és Európában, hiszen mindennapi életünket is meghatározza, ha a csökkennek vagy nőnek az energiaárak, illetve ha az illegális migráció miatt növekvő terrorveszély fenyegeti biztonságunkat. Lomnici szerint pozitív, hogy a Nemzeti Konzultációknak köszönhetően az állampolgárok nem csak négyévente dönthetnek sorsukról.

A rendezvény házigazdája, dr. György István kormánymegbízott köszöntőjében elmondta, a jelenlegi hazai és európai viták arról szólnak, patrióta vagy globalista Magyarországon és Európában szeretnénk-e élni? A globalista irány egy kevéssé definiált, nyitott világot, piacvezérelt gazdaságot, nyitott határokat, szabad migránsáramlást és minél kisebb állami beavatkozást jelent, az individuumot helyezve a középpontba. A patrióták pedig olyan demokratikus államot képzelnek el, amely a közösségekre épül, ahol van közbiztonság, vannak szabályok, és aki ezeket betartja, nem éri hátrány.

– A legfontosabb, hogy legyen határozott elképzelésünk arról, milyen világot, milyen jövőt képzelünk el, és e meggyőződésünk mellett tartsunk is ki – hangsúlyozta dr. György István.

 

Ifj. Lomnici Zoltán szerint jó találmány a Nemzeti Konzultáció, hiszen a polgárok így nem csak négyévente, a választásokon szólhatnak bele a kormányzati irányokba. A jelenlegi kérdőív első kérdése kapcsán kiemelte, Brüsszel szándéka, hogy a szabad piac döntsön az energiaárakról, de emlékeztetett: az energiacégek abban érdekeltek, hogy minél több profitot termeljenek. Felidézte, hogy a rezsicsökkentéssel a kormány 25 százalékkal csökkentette 2013 óta az energiaárakat, amivel a lakosság 900 milliárd forintot takarított meg. Szintén húsba vágó kérdés a migráció ügye, amit Brüsszel eddig tétlenül nézett, Magyarország azonban elsőként lépett az itt élők biztonsága érdekében, és megépítette a kerítést. Emlékezetett: 2015 óta több százan haltak meg terrortámadásban. – Arra szeretnék választ kapni,  mit tesznek Brüsszelben, hogy ezt megelőzzék? – hangsúlyozta Lomnici.

 

Eközben – mint mondta – civil szervezetek segédkeznek abban, hogy Afrika partjaitól Európába vigyék a migránsokat. Ezért is tartja fontosnak, hogy átláthatóan működjenek ezek a szervezetek, és feltüntessék, ha külföldről kapnak támogatást, ahogy ezt az USA és Izrael is előírja számukra. Emlékeztetett, Soros György 22 milliárd forintot fektetett a civil szervezeteibe. Végül elítélte, hogy vezető európai politikusok antiszemitának bélyegzik azokat, akik nem értenek egyet Sorossal.