FELAVATTÁK A KŐBÁNYAI KOCSIS SÁNDOR SPORTKÖZPONTOT

Május 31-én Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere és Kubatov Gábor, az FTC elnöke adta át a Bihari úti Kocsis Sándor Sportközpontot, egyben az FTC Női Labdarúgó Központot. Az avatóünnepségen részt vett a névadó Kocsis Sándornak, az Aranycsapat legendás csatárának fia is. A Ferencváros női labdarúgóinak, illetve a Törekvés SE edzéseinek otthont adó sportcentrumban mintegy 683 millió forintos beruházást hajtott végre a Fradi és Kőbánya. 


A Kőbányai Önkormányzat és a Ferencvárosi Torna Club összefogása nyomán újjászületett a X. kerületi Bihari úti sporttelep. A tavaly októberben kezdett, 683 millió forint összértékű beruházásból 68 milliót a Kőbányai Önkormányzat állt, 615 millió forintot pedig az FTC Labdarúgó Zrt. TAO és saját erő felhasználásával biztosított. A központ Kőbánya tulajdona marad, de a Ferencváros és az önkormányzat megállapodása értelmében a Fradi összesen 15+15 évig használhatja a füves és a műfüves nagypályákat, cserébe fizeti a karbantartási és közüzemi díjakat. A pályák nyitottak a kőbányai csapatok előtt is. A kispályákkal és a többi létesítménnyel a Kőbányai Önkormányzat Kocsis Sándor Sportközpontja rendelkezik.

Az avatóünnepségen részt vett az Aranycsapat 1979-ben elhunyt csatárának Barcelonában élő fia, ifj. Kocsis Sándor is. Az FTC és Kőbánya Önkormányzata is köszönetét fejezte ki, amiért a család hozzájárult, hogy a kiváló labdarúgóról nevezzék el a létesítményt. A sportcentrumot Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere és Kubatov Gábor, az FTC elnöke adta át. 

A 3,5 hektáros területen megmaradt a parasportolók központja, a Törekvés Sportegyesület vívóterme, valamint a salak- és teniszpályák is. A fejlesztések eredményeként a felújított centerpálya mellett egy nagy méretű, valamint két kis műfüves pályán lehet futballozni. Megújult a 800 fős lelátó, elkészült az eredményjelző, felújították a pályahangosítást és helyreállították a salakos futókört. Több mint 2 ezer négyzetméteren új parkosított, öntözött zöldfelületet alakítottak ki. A futballpálya mellett található, 700 négyzetméteres konténervárosban öltözőket, társalgót, masszázsszobát és szertárat alakítottak ki. A munkálatok során megőrizték a múlt emlékeit, így az 1930-as években épült, műemlék jellegű kútházat is. A 60 méter mély, felújított kútról működik az öntözőrendszer.

A cikkhez kapcsolódó kisfilm: